Teslimat Koşulları

Kargo Firmaları Gönderi Kapsam Alanı

Kargo firmasının gönderi alanı kapsamında olması şartıyla siparişleriniz Türkiye sınırları içerisinde dilediğiniz adrese ulaştırılır. (Adalara ve bazı köylere teslimat yapılamamaktadır.) Detaylı bilgi için web sitesinde yazan telefondan ve e-posta adresinden bilgi talep edebilirsiniz.

Siparişinizin Hazırlanması

Siparişleriniz banka onayı alındıktan sonra kargoya teslim edilme süreleri aksi belirtilmedikçe 1-3 iş günüdür. Siparişiniz Kalaçlar tarafından kargoya verildikten sonra bir e-posta ile bilgilendirileceksiniz.

Adresinize gönderilen ürünlerin teslimat süreleri Kalaçlar veya üretici firma tarafından gönderilmesine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Aynı sipariş içerisinde Kalaçlar tarafından gönderilen ürünlerde kargoya teslim süresi daha uzun olan bir ürün varsa, siparişinizdeki ürünlerin tamamı hazırlandıktan sonra, tek seferde kargoya verilir. Belirlenen hacim ve ağırlıktaki ürün gruplarını mağazalarımızdan da teslimatı yapılmaktadır.

Siparişinizdeki ürünlerin stok durumundan kaynaklanabilecek bir sorun yaşandığı takdirde Kalaçlar tarafından yazıl olarakı veya telefon aracılığı ile bilgilendirileceksiniz.

Siparişinizin Takibi

Siparişinizin kargoya verildiğine dair size gönderilen e-posta'dan 24 saat sonra Hesabım menüsü altındaki Siparişlerim bölümünden gönderinizin durumu hakkında ve kargonuzun şu anda nerede olduğuna dair bilgi alabilirsiniz.

Kargoya Verilen Siparişlerin Teslimat Adresinize Sevkiyatı

Kargoya teslim edilen siparişlerinizin tarafınıza ulaştırılma süreleri; bulunduğunuz il / ilçelere göre ve kargo firmalarının dağıtım sürelerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle; Kargoda olan siparişlerinizin teslim tarihleri ile ilgili detaylı bilgiyi kargo firmasının Çağrı Merkezini arayarak da öğrenebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo İletişim: 444 99 99

Kalaçlar deposundan kargo firmalarına teslim süreçleri resmi ve dini tatiller hariç hafta içi her gün, kargo firmalarınca dağıtım süreçleri ise pazar günleri ve resmi ve dini tatiller hariç her gün yapılmaktadır.

Kargo Firmasının Teslimat Anında Size Ulaşamadığı Durumda

Kargo firması siparişinizde belirttiğiniz adresinize teslimat için geldiğinde, adreste kimseyi bulamaması durumunda, ürünleriniz 3 gün boyunca kargo firmasının şubesinde bekletilir ve adrese bir bildirim bırakılır. Bu durumda kargonuzu şubeden kendiniz alabilirsiniz. Ürünler 3 gün içinde teslim alınmazsa otomatik iade süreci başlatılacaktır.

Kargo Ücretleri

Kalaçlar internet mağazasından sipariş verdiğiniz ürünlerin kargo ücreti ambalajların hacimlerine (desilerine*) göre hesaplanmaktadır. Ürününüzün hacmine göre kargo firmalarından en uygun ücretli olan ile teslimat sağlanacaktır.

Desi olarak adlandırılan bu ölçümleme sistemine göre bir ürünün desisi santimetreküp cinsinden hacminin 3000’e bölünmesiyle hesaplanır. Desileri ondalıklı rakam olan ürünlerin kargo fiyatları üste yuvarlanır.

Hasar Güvencesi ve Taşıma Sigortası

Kalaçlar internet mağazasından verdiğiniz siparişler kargo firmasının güvencesi altındadır.

Ürünleriniz, kargo şirketine verildiği an sigorta kapsamına girmekte ve söz konusu sigorta size yapılan teslimattan 24 saat sonrasına kadar geçerliliğini korumaktadır. Teslimattan 24 saat sonrasında hasarlı ürünler sigorta kapsamından çıkıp sorumluluk müşteriye geçmektedir.

Teslimat sırasında kargo görevlisi yanınızdayken koli üzerinde hasar, ezilme, ıslaklık veya koli üstünün açılmış olması gibi bir tespitiniz olursa kargo görevlisinden tutanak hazırlamasını talep ediniz ve gönderiyi kabul etmeyerek geri gönderiniz. Kolinizi açtıktan sonra sipariş ettiğiniz ürünlerin eksik, yanlış ve/veya hasarlı olduğunu tespit ederseniz durumu 24 saat içinde 0312 354 1367 numaralı telefonu arayarak bildiriniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.